Rychlá a cílená pomoc je dvojnásobná pomoc

03.03.2022

Dění posledních dní na Ukrajině se nás hluboce dotýká. Nejen proto, že považujeme vpád ruských vojsk pod vedením autoritářského prezidenta za hrůzný a odsouzeníhodný čin porušující všechny zásady mezinárodní diplomacie i zdravého rozumu. Zasáhlo nás to také proto, že nás s Ukrajinou pojí důležité obchodní vztahy a především řada osobních přátelství. Situace zdejších lidí, které známe, i těch, s nimiž se teď denně setkáváme prostřednictvím médií, nám nejsou a nemohou být lhostejné. Nicméně si uvědomujeme, že se není možné úplně bezhlavě vrhat do pomoci, která by nebyla koordinovaná a účelná. Co víc, bude třeba nejen teď, ale i v budoucnosti.

Rozhodli jsme se proto na základě předchozích zkušeností pomáhat prostřednictvím neziskové organizace PřesHranice. S jejím zakladatelem Radimem Kupcem nespolupracujeme poprvé a díky jeho dlouhodobému působení v oblasti humanitární pomoci na Ukrajině víme, že je jedním z  nejpovolanějších, který dokáže pomoc směřovat přesně tam, kde bude nejvíce třeba. O tom, jaká je momentálně situace na slovensko-ukrajinské hranici nebo co prožívají ženy, které teď Ukrajinu se strachem opouští, hovoří Lucie Výborná s Radimem Kupcem a jeho partnerkou v reportáži Českého rozhlasu Radiožurnál. Stejně autentický zážitek mají i tři naši kolegové, kteří se společně s ním právě poslední únorovou sobotu vydali pomáhat s transportem ukrajinských uprchlíků do bezpečí.

I když se všichni nemůžeme vydat přímo na podobnou záchrannou misi, můžeme pomoci materiálně nebo finančně, byť jen drobným finančním příspěvkem, třeba právě na transparentní účet této neziskové organizace 115-277280287/0100.

Solidarita se neměří velikostí příspěvku, každá pomoc nyní i v budoucnu se počítá!

Další informace činnosti neziskové organizace i o možnostech pomoci naleznete zde

Děkujeme za vaši podporu.

Dudr Tools


zpět na výpis

Aktuality

Stěhování do nové části haly začíná

03.05.2022

Ve čtvrtek 28. dubna 2022 jsme úspěšně prošli kolaudačním řízením a můžeme tedy začít... číst více

Veselé Velikonoce!

14.04.2022

Příjemné prožití velikonočních svátků a jaro plné sluníčka přeje Dudr Tools! číst více

Rychlá a cílená pomoc je dvojnásobná pomoc

03.03.2022

Dění posledních dní na Ukrajině se nás hluboce dotýká. Nejen proto, že považujeme... číst více

všechny novinky