Tel.: +420 577 522 480 | info@dudr.cz

Pilové listy


Katr, neboli strojní rámová pila se využívá k výrobě prken, trámů, lišt, apod. Řezací stroj se skládá z většího počtu listů napnutých vedle sebe v pohyblivém rámu. Ten se pohybuje ve svislém směru a listy tak rozřezávají kládu, která se automaticky přisouvá podávacím válcem. Výhodou rámových pil pro rozvod je pořizovací cena, nenáročná údržba a odolnost proti hrubšímu zacházení.

Dodáváme standardní rámové listy pro rozvádění zubů. Těla jsou zhotovena z uhlíkové nástrojové oceli 75Cr1, jež má výbornou brusivost a řezivost, materiál tvrdosti 48+/-2 HRc. Listy jsou dodávány rovnané a vytužené, nerozvedené a nenaostřené. Zvolit si můžete jak listy neolištované, s rovným  děrováním pro závěsy Esterer, tak s běžným olištováním 35, 30, 25 mm.  Strojní pilové listy pro rámové pily vám připravíme v rozličných délkách a zubových roztečích.

Listy bez povrchové úpravy jsou úsporné, vhodné pro řezání neodkorněného dřeva, dřeva v těžebních oblastech s výskytem kovů v dřevině a všude tam, kde výtěž není nejdůležitějším činitelem. Listy s povrchovou úpravou tvrdochromováním jsou odolnější vůči korozi, vyšším teplotám a opotřebení. Povlak tvrdochromu lze provést v různých tloušťkách. Pochromované listy mají své využití při řezání čistého, ale i neodkorněného, zmrzlého či špinavého dřeva. Mohou se pochlubit až dvojnásobnou výdrží  proti běžným rámovým listům bez této povrchové úpravy. Navíc nedochází k ušpinění řezné plochy.

Ozubení

  • vlčí zaručuje větší geometrickou přesnost rozměrů řeziva, je stabilnější
  • trojúhelníkové se hodí pro podélné řezy slabších kmenů, vytváří lepší kvalitu povrchu řezu

Dle požadavků klienta jsme připraveni zajistit i jiné typy ozubení, olištování a děrování. Zabezpečujeme také úplnou údržbu vašich rámových listů - stelitování, válcování, rozvádění zubů, ostření.

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.
 

Daniel Frolek
Obchodní referent a logistik
M: +420 773 499 009
E: frolek@dudr.cz
Podélné řezání dřeva různého druhu.
Cca 2 týdny od objednání.

Aktuality

PF 2017

15.12.2016

Přejeme vám radostné prožití vánočních svátků v kruhu nejbližších, mnoho zdraví, štěstí... číst více

WOOD-TEC Brno 20.-23.10.2015

08.09.2015

Srdečně Vás zveme na návštěvu našeho stánku č. 84 v pavilonu "V" brněnského výstaviště... číst více

všechny novinky